تخفیف ویــــــژه %30 به مــدت محـــدود ( تمامی محصولات ) »» کـد تخفیف: acharfarance30
556 بدون دیدگاه

انواع سنگ های انرژی بخش

انواع سنگ های انرژی بخش :

 

آپاتيت  (Apatite):

فرمول شیمیایی :   : Ca5(PO4)3(F,Cl,OH)

خواص درماني: درمان کننده فشار خون بالا و لکنت زبان مي باشد. براي کاهش گرسنگي مفيد است. به دليل وجود کلسيم بالا براي تقويت استخوان ها، عضلات و جذب و ترکيب غذا در بدن کاربرد دارد.(Pacholyk. A, 2006).

 

آپوفيليت ( Apophyllite):

فرمول شیمیایی : (K,Na)Ca4Si8O20(F,OH) • ۸H2O

خواص درماني: براي درمان آشفتگي ذهن و ارتباط با دنياي معنوي بکار مي رود. تامين کننده ارتباط واضح بين روح و جسم است( (Pacholyk. A, 2006.

 

آراگونيت (Aragonite)

فرمول شیمیایی : CaCO3

خواص درماني: انرژي آراگونيت براي فعال سازي متابوليسم صحيح مفيد است و همچنين به استحکام استخوانها کمک مي کند( (Pacholyk. A, 2006.

 

آزوريت (Azurite) – سنگ درمان فكر و تقويت اعصاب

فرمول شیمیایی : Cu3(CO3)2(OH)2

سنگ آزوريت (Azurite) كه به رنگ آبى پررنگ است و سختى خيلى كم(۳.۵ -۴) دارد. معادن اين سنگ در فرانسه، ايتاليا و آمريكا قرار دارد.

خواص درماني: سيستم عصبي را تقويت کرده و محرکي براي تقويت مفصلها و گردش خون است (نوبري. ر، ۲۰۰۵). اين سنگ را مى توان روى چاكراى پيشانى قرار داد تا باعث باز شدنچشم سوم شود، هرچند كه اين سنگ براى تمام چاكراها مناسب است. اين سنگ براى افرادىكه كارهاى فكرى مى كنند، مفيد است، از جمله دانش آموزان و دانشجويان آن را مى توانند يا روى ميزشان يا در نزديكى محل كارشان قرار دهند.

 

آکوامارين( Aquamarine)

فرمول شیمیایی : Be3Al2(SiO3)6

خواص درماني: باعث تقويت شجاعت در انسان شده و آگاهي معنوي را بيشتر مي کند. سيستم دفاعي بدن را زياد کرده و اثرات ناشي از پرکاري اين سيستم را مانند انواع آلرژي و زکام کاهش مي دهد. بلور آرام و کم کننده استرس است (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

آلبيت( Albite) :

فرمول شیمیایی : NaAlSi3O8

خواص درماني: براي کار کردن صحيح غده تيموس و طحال و کاهش استرس و افسردگي موثر است و مي تواند به عنوان تقويت کننده سيستم هاي ايمني و تنفسي استفاده شود. آرامش بخش استرس هاي رواني است( (Wytchyways workshops, 2006.

 

آمازونيت (Amazonite) _ سنگ درمان افسردگى

فرمول شیمیایی : KAlSi3O8

از انواع ميکروکلين است. كه رنگ آن آبى متمايل به سبز است و براى چاكراى قلب و گلو مناسب است. اين سنگ به متولدين بهمن (دلو) انرژى حياتى مى دهد. اين سنگ را بايد هفته اى يكبار زير آب جارى شست تا شارژ شود.

خواص درماني: براي بيماريهاي ناحيه زير شکم و قلب، همچنين مغز و اعصاب و تقويت شاخه هاي عصبي مفيد است (نوبري. ر، ۲۰۰۵). براى دردهاى گردن و كشيدگى عضلات بايد اين سنگ را به صورت دورانى خلاف عقربه هاى ساعت آرام گردانيد. اين سنگ انرژى و تحرك را تقويت مى كند و علاوه بر درمان افسردگى براى زنان باردار مفيد و مؤثر است و شاخه عصبي ومغز را تقويت مي كند.

 

آمتيست ( Amethyst)

فرمول شیمیایی : SiO2

خواص درماني: اين بلور براي سردرد، ميگرن و فشارهاي عصبي موثر است و باعث تقويت غدد و هورمونها مي گردد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

آندریت (Andorite )

فرمول شيميايي:PbAgSb3S6

نام این کانی از نام زمين شناس غير حرفه اي (Andor von Semsey (1833-1923 نجيب زاده مجارستاني گرفته شده است.

خواص درماني: آندريت تمركز حواس را تقويت مى كند و آگاهى را بالا مى برد و براى كسانى كه Meditationمى كنند، بسيار مناسب است. سيستم مركز عصبى و مفصل را تقويت مى كند و گردش خون را منظم مى سازد. اين سنگ در برابر حرارت حساس است و نبايد بيشتر از يك ساعت در برابر نور خورشيد قرار گيرد. براى شارژ آن ماهى يك بار بايد روى آن نمك دريا ماليد و بعد آن را تميز كرد.

 

ابسيدين(Obsidian)

فرمول شیمیایی : mainly (more than 70%) consists of SiO2

ابسيدين به دليل عدم تبلور، بلور به حساب نمي آيد بلکه نوعي شبه بلور است.

خواص درماني: اين شبه بلور براي رهايي از درد و معالجه درد مفاصل مثل آرتروز بسيار مفيد مي باشد. درد ماهيچه ها را آرام و گردش خون را بهتر مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

اپال (Opal) _ تقويت صفت هاى خوب و ويژه

فرمول شیمیایی : SiO2•nH2O

اوپال با طيف هاى نورى رنگين كمانى كه دارد در رنگهاى گوناگون يافت مى شود. محل كشف آن استراليا، برزيل، مجارستان، چكسلواكى مى باشد. براى چاكراى تاج سر استفاده مى شود. اين سنگ به طلسم خوشبختى معروف است و براى هنرپيشگان و موسيقيدانان مناسب است. اين سنگ متعلق به متولدين فروردين، آبان، آذر و بهمن مى باشد.

خواص درماني: براي درمان بيماريهاي معده، روده و ورم معده بسيار موثر است. اين سنگ قلب و جريان خون را تقويت مي نمايد و نيرو مي بخشد. به علاوه مي توان براي سرطان خون از آن استفاده کرد. در واقع گلبولهاي قرمز خون را زياد مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵). اوپال براى درمان ناراحتى هاى معده، روده، جريان خون بسيار مفيد است. گلبول هاى قرمز خون را افزايش مى دهد. اوپال سفيد چشم هاى مارا بر زندگى و افكار درونى باز مى كند و باعث تقويت صفت هاى خوب مى شود.

 

اپيدوت( Epidote)

فرمول شیمیایی : Ca2(Al, Fe)3(SiO4)3(OH)

خواص درماني: اين سنگ براي سلامتي قلب بسيار موثر است و همچنين عمل هضم را آسان مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

الکساندريت (Alexandrite)

فرمول شیمیایی : BeAl2O4

خواص درماني: مراجعه شود به کريزوبريل

 

الماس ( Diamond)

فرمول شیمیایی : C

خواص درماني: اين بلور آرامش بخش، کنترل کننده سيستم هاي الکتروني بدن انسان و رساننده انرژي مثبت به آنها و تقويت کننده انرژي هاي مثبت مي باشد( (Pacholyk. A, 2006.

 

اليوين (Olivine)

فرمول شیمیایی : (Mg,Fe)2SiO4

خواص درماني: ناراحتي هاي قلبي و گردش خون را بهبود مي بخشد. همچنين جوشها و آبله هاي ريزي که بر روي صورت ظاهر مي شوند را درمان مي کند. اين سنگ براي درمان اگزما بسيار خوب است و با بسياري از سنگها و کانيهاي باارزشي که خواص متعددي براي شفابخشي دارند، هم ارزش است (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

آونتورين (Aventurine) سنگ درمان بيمارى هاى پوستى :

فرمول شیمیایی : SiO2

رنگ آن تركيبى از خاكسترى، كمرنگ تاشيرى كمرنگ است. اين سنگ مختص چاكراى قلب است.

خواص درماني: براى درمان بيماريهاى پوستى – آبله و جوشها مؤثر است. اين سنگ را در يك ليوان بيندازيد و بگذاريد يك شب تا صبح در آب بماند سپس پنبه يا گاز را به اين آب آغشته كرده و به محل هاى مورد نظر به صورت ضربه ملايم بزنيد. از ماساژ دادن پوست بايد پرهيز شود. اين كار را تا خوب شدن كامل پوست بايد ادامه داد. يكى دوبار آن را در آب جارى بشوييد و چندين ساعت در برابر نور مستقيم خورشيد قرار دهيد. اين سنگ به متولدين ارديبهشت، تير، آذر تعلق دارد. اين سنگ علاوه بر آلرژى هاى پوستى – اگزما- آكنه ها براى بيمارى چشمى- ريزش اشك و شوره سر مفيد است. اون تورين باعث گشاده رويى، خونسردى، صبورى، شوخ طبعى و آرامش است. ارتعاشات اون تورين مشكلات قلبى و عصبى را برطرف مى كند.

 

باريت (Barite)

فرمول شیمیایی : BaSO4

خواص درماني: اين سنگ براي تميز کردن سيستم هاي بدن از سموم، تسکين دردهاي معده و درمان اعتياد استفاده مي شود. از نظر روحي اين سنگ براي ايجاد اعتماد به نفس در شخص موثر است ((AvalonCrystals, 2006.

 

برنز ( Brass)

فرمول شیمیایی : Cu3Zn2

خواص درماني: مي تواند به عنوان سپري براي کاهش حساسيت بکار رود. براي کساني که داراي سطح بسيار بالايي از فلز در خون مي باشند کمک کننده است زيرا تميز کننده خون مي باشد. همچنين براي ريزش مو مي تواند مورد استفاده قرار گيرد( (Peaceful mind, 2006.

 

بريل (Beryl)

فرمول شیمیایی : Be3Al2(SiO3)6

خواص درماني: در درمان بيماري هاي عصبي، اختلالات رواني، افسردگي و اضطراب، درمان بي خوابي و کم خوابي و آرامش بخشيدن به افراد و درمان انواع دردهاي معده سودمند مي باشد(Pacholyk. A, 2006).

 

بلاداستون (Bloodstone)

فرمول شیمیایی : SiO2

خواص درماني: کمک کننده به آرامش و جلوگيري کننده از استرس و آشوب هاي روحي مي باشد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

تانزانيت (Tansanite)

فرمول شیمیایی : (Ca2(Al.OH)Al2(SiO4)3

خواص درماني: گلو و ريه ها را پاک مي کند. مشکلات پوستي، گوش و چشم را تخفيف مي دهد. سيستم دفاعي بدن را تقويت کرده و دوران نقاهت را سرعت مي بخشد. از اين بلور براي معالجه مشکلات ستون فقرات و بيماريهاي سيستم تناسلي استفاده مي کنند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

توپاز (Topaz)

فرمول شیمیایی : Al2SiO4(F,OH)2

خواص درماني: کمک زيادي به افزايش نيروي حياتي مي کند. تحريک و بازکننده متابوليسم تنبل مي شود و احساس عدم اطمينان را از بين برده و موجب اعتماد به نفس مي شود. اختلالات گوارشي را از قبيل بي اشتهايي، لاغري و چاقي مفرط برطرف کرده و ناراحتي پوستي را کاهش مي دهد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

تورمالين (Tourmaline)

فرمول شیمیایی : (Si6O18)(BO3)3(OH,F)4

خواص درماني: به درمان بيماري هاي عفوني، کم خوني و مجراي لنفاوي کمک مي کند. اعصاب را آرام و قدرت تمرکز را زياد مي کند. سرطان را در مرحله اوليه اش مداوا کرده، هورمونها و ناهنجاري هاي ژنتيکي را تنظيم مي کند. در برطرف ساختن ناراحتي هاي تعادلي و انحراف ستون فقرات، پارکينسون و صرع بسيار موثر است (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

توليت (Thulite)

فرمول شیمیایی : (Ca2(Al.OH)Al2(SiO4)3

خواص درماني: اين بلور زياد کننده انرژي در انسان بوده و از لحاظ جسمي براي بيماريهاي قلبي و مشکلات تنفسي از جمله بيماري آسم مفيد است و دوران نقاهت را تسريع مي بخشد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

جيد  یا یشم (Jade ) _سنگ تسکين دهنده احساسات

فرمول شیمیایی نفریت( Nephrite) : Ca2(Mg, Fe)5Si8O22(OH)2

فرمول شیمیایی ژادئیت ( Jadeite) : NaAlSi2O6

جيد یا یشم نامي است که براي دو کاني سيليکاته مختلف بکار مي رود. اولي نفريت که نوعي آمفيبول اکتينوليت است و دومي ژادئيت که پيروکسن مي باشد. اين دو کاني در ظاهر کاملا شبيه هم هستند. خواص درماني اين دو بلور يکسان مي باشد.

يشم سبز را به راحتى مى توان براى بچه ها تهيه کرد و مثل جواهر آلات معمولى مورد استفاده قرار داد . بچه ها حساس و هيجانى اغلب به يک وسيله محافظت کننده احتياج دارند که همراهشان باشد و از اين طريق مطمئن شوند که احساساتشان بر آنها غلبه نمى کند و آنها را تحت تأثير قرار نمى دهد . اين سنگ اعتماد به نفس ، و اتکا به خويشتن را به بچه تقويت مى کند . يشم سبز به فرد ايمان مى بخشد تا در زندگى به تک تک آرزوهاى خود برسد .

خواص درماني: تنفس را عميق مي کند و مشکلات قلبي را به طور کلي از بين مي برد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

چاروئيت (Charoite)

فرمول شیمیایی : Ca,K,Na)3Si4O10(OH,F)•H2O

خواص درماني: اين بلور باعث مي شود انسان به خواب عميق و راحت برود و باعث کاهش کابوسهاي شبانه مي شود. همچنين در درمان بيماريهاي چشم، قلب، کبد، پانکراس و رفع سردرد موثر بوده و باعث کاهش درد و رنج مي شود (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

دانبوريت (Danburite )

فرمول شیمیایی : CaB2(SiO2)2

خواص درماني: براي پيوند به فضاي معنوي به علت ارتعاشات بالايي که دارد، بکار مي رود. تعادل را در منطقه چپ و راست مغز ايجاد کرده و براي از بين بردن نقاط بسته شده در طب سوزني بکار برده مي شود. در درمان بيماريهاي جگر، کيسه صفرا و کمک به زدودن سم ها از بدن بوده و ذهن را شفاف مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

دولوميت (Dolomite)

فرمول شیمیایی : CaMg(CO3)2

خواص درماني: آرامش بخش براي درد، تنهايي و خشم و افزايش دهنده انرژي مي باشد. محتوي کلسيم است که براي استحکام استخوان ها، دندان ها و عضلات مفيد است ((Peaceful mind, 2006.

 

ديوپتاز ( Dioptase)

فرمول شیمیایی : CuSiO3.H2O

خواص درماني: براي کاهش ناراحتي و اندوه بکار مي رود. متعادل کننده سيستم اعصاب مرکزي، ريه، قلب، فشار خون و استرس است ( (Peaceful mind, 2006.

 

ديوپسيد(Diopside)

فرمول شیمیایی : MgCaSi2O6

خواص درماني: براي دستگاه گردش خون و اندام هاي تميز کننده خون مفيد است ( (Peaceful mind, 2006.

 

ردوکروزيت(Rhodochrosite)

فرمول شیمیایی : MnCO3

خواص درماني: اين بلور ضربان قلب را تنظيم و گردش خون را تحريک مي کند. از ديگر خصوصيات آن مي توان قدرت شفابخشي ميگرن، ناراحتي هاي پوستي، غده اي تيروئيد، کليه و مشکلات روده اي را نام برد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

ردونيت ( Rhodonite)

فرمول شیمیایی : (Mn,Fe,Mg,Ca)SiO3

خواص درماني: کمک به برطرف کردن ترس، اضطراب و حمله هاي عصبي مي کند. براي درمان زخمها، بريدگي هاي پوستي و جاي نيش زدن حشرات موثر است و زهر را از محل زخم بيرون کشيده و به سطح مي آورد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

ياقوت نارنجي(Ruby)

فرمول شیمیایی :  Al2O3::Cr

ياقوت نارنجي ،  يک نوع اسپينل با رنگ قرمز گلسرخي کمرنگ يا نارنجي که از کانيهاي قيمتي است.

خواص درماني: براي رفع بي حالي و خستگي مفرط مفيد بوده و براي معالجه ناتواني جنسي موثر مي باشد. همچنين براي بهبود جريان خون بي نظير است (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

روزالين (Rosaline)

فرمول شیمیایی : (Ca2(Al.OH)Al2(SiO4)3

خواص درماني: مراجعه شود به توليت

 

سافير (Sapphire)

فرمول شیمیایی : Al2O3

خواص درماني: براي گلو، تيروئيد و پاراتيروئيد مفيد است. باعث تعادل قلب شده و سيستم ايمني شخص را زياد مي کند. براي کبد و کيسه صفرا مفيد است (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

سروسيت (Cerusite)

فرمول شیمیایی : PbCO3

خواص درماني: کمک به اعتماد به نفس مي کند و ايجاد کننده آگاهي ذهني مثبت است. براي ترک اعتياد و سلامتي عمومي بدن بکار مي رود (HealthyNewAge, 2006)

 

سلستيت (Celestite) سولفات استرنسیوم

فرمول شیمیایی :  SrSO4

خواص درماني: آرامش بخش براي اعصاب، استرس و متعادل کننده بدن است. براي سيستم اعصاب مرکزي، خستگي، غده تيروئيد، سيستم شنوايي و کمبود پتاسيم / منگنز مفيد است(Peaceful mind, 2006 ) .

 

سلنيت (Selenite)

فرمول شیمیایی :  CaSO4•۲H2O

خواص درماني: براي بهبود بيماريها و ناراحتي هاي هيجاني مفيد است چون از ارتعاش بالايي برخوردار مي باشد. ستون فقرات را قوي مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

فيروزه (Turquoise)

فرمول شیمیایی :  CuAl6(PO4)4(OH)8•۵H2O

خواص درماني: انرژي هاي موجود در اين بلور جهت موارد زير مفيد مي باشد: تحريک وراه اندازي نيروها و چاکراهاي انسان ها، آرامش دادن ، بيدار شدن نيروهاي دروني افراد، درمان انواع بيماري هاي معده همچون : زخم ، ورم ، درد و…، تثبيت انرژي درمانگر و درمان انواع سر درد ، ميگرن ، دردهاي عضلاني و استخواني و جهت درمان يبوست ( (Pacholyk. A, 2006.

 

سوگيليت ( (Sugilite

فرمول شیمیایی : KNa2(Fe,Mn,Al)2Li3Si12O30

خواص درماني: در مواجه با شرايط سخت و نامناسب و ترسها به ما کمک مي کند و درمان بي نظيري براي التيام دردهاست (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

سيترين (Citrine)

فرمول شیمیایی : SiO2

خواص درماني: به کوارتز زرد هم معروف است. محرک بي نظيري براي مغز است و هوش را زياد مي کند. بلوري انرژي زاست و براي کساني که احساس خستگي مي کنند و نياز به انرژي دارند، مفيد مي باشد. ضمنا کليه ها، مثانه، معده، پانکراس و طحال هم از وجود اين سنگ بهره مي برند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

طلا (Gold)

فرمول شیمیایی : Au

خواص درماني: براي استحکام سيستم عصبي و گوارش و بهبود توانايي عصبي براي افزايش کيفيت انتقال اطلاعات بکار مي رود. براي جذب غذا، سيستم گردش خون، تعادل شيميايي بدن و بهبود کيفيت کارايي مغز مي تواند مورد استفاده قرار گيرد (Peaceful mind, 2006) .

 

عقيق (Agate)

فرمول شیمیایی : SiO2

عقيق يا آگات بصورت ژئودهايي از جنس سيليس حفرات موجود در سنگهاي آتشفشاني ائوسن را پر كرده اند. اندازه اين ژئودهاي آگات بين چند ميليمتر تا حداكثر۱۰ سانتي متر است. بطور كلي رنگ اين آگات ها اغلب آبي نيلي ،آبي روشن ،سبز يماني، قرمز و خاكسترياست.عقيق آگات نوعي کوارتز با لايه‌هاي متناوب کلسدوني با رنگهاي مختلف و تخلخل است.رنگها بطور معمول بصورت نوارهاي موازي ظريف و باريک و معمولا منفي و در بعضي نمونه‌ها هم مرکز است. رنگ بيشتر عقيقهاي مورد استفاده در اهداف تجاري حاصل روشهاي مصنوعي است.   برخي عقيقها داراي رنگهاي مختلفي هستند که بصورت نوار ، آرايش نيافته و توزيع نامنظمي دارند. در کل عقيق به رنگهاي خاکي ، زرد ، سفيد ، سرخ ، سبز و سياه در طبيعت ديده مي‌شود و از ميان آنها رنگهاي خاکي ، زرد ، سرخ کم و بيش خواص يکساني دارند. ولي عقيق سياه و عقيق خزه هر کدام ويژگيهاي مخصوص به خود دارد.

خواص درماني: موجب بالا رفتن و قوي شدن قدرت منطق مي گردد. تفکر را شفاف و قدرت تمرکز را زياد مي کند. در دوران حاملگي باعث آرامش و تعادل مادر و فرزند شده و بعد از زايمان هم از افتادن رحم جلوگيري مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

۱) خواص عقيق سياه  : عقيق سياه به همراه سنگ کريستال مي‌تواند ما را در برابر امواج منفي حمايت کند. اين سنگ هنگام هجوم احساسات مؤثر واقع مي‌شود. همچنين به حل موانع دروني و رسيدن به آگاهيهاي تازه و آمدن آنها به سطح ذهن کمک مي‌کند. عقيق سياه تمرکز را زياد مي‌کند، عملکرد روده‌ها را آسان مي‌کند، داراي عمل تقويت کنندگي بر روي استخوانها ، ستون مهره‌ها و قسمت پشت مي‌باشد.

 

۲) خواص عقيق سبز : عقيق سبز که معروف به خزه است، باعث اعتماد به نفس در وجود ما مي‌شود و قدرت ايمني مي‌دهد. قرار دادن آن در منزل فضاي دلپذيري را ايجاد مي‌کند. عقيق سبز براي ديابت و متعادل ساختن درصد قند خون هم مؤثر است. در ضمن استفاده از آن به فرد آرامش مي‌دهد.

 

۳) عقيق سرخ : سنگ عقيق يا ((سنگ عزت نفس)) براى تقويت حس احترام به نفس و ارزش قايل شدن براى خويشتن به کار مى رود . رنگ هاى نارنجى تيره اين سنگ به خوبى بيانگر نيروى تقويت کننده چاکراهاى اول و دوم و سوم دراين سنگ است و باعث حس امنيت و عشق به خويشتن مى شود . رگه هاى صورتى رنگ موجود در اين سنگ ، عشق و علاقه را در بين والدين و فرزند تقويت مى کند . اين سنگ همچنين براى بيماريهاى پوستى از جمله آکنه بکار مى رود . براى اين کار سنگ را در بالاى پوست نگه داشته و براى مدت چند دقيقه به صورت دايره وار حرکت دهيد .

 

فلوريت (Fluorite)

فرمول شیمیایی : CaF2

خواص درماني: درمان بيماران مبتلا به رماتيسم، بيماري هاي کليوي و سردردهاي شديد و مزمن، خارج نمودن انرژي هاي منفي و جايگزين نمودن انرژي هاي مثبت از جمله فوايد درماني اين بلور مي باشد (Pacholyk. A, 2006).

 

فناکيت (Phenakite)

فرمول شیمیایی : Be2SiO4

خواص درماني: اين بلور معمولا به همراه بلورهاي ديگر به کار مي رود زيرا قدرت درماني بلورهاي ديگر را بالا مي برد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

فوچيت (Fuchsite)

فرمول شیمیایی : KAl2(AlSi3O10)(F,OH)2

خواص درماني: ايجاد شادي، بهبودي و ايمني براي بدن مي کند. باعث درمان عميق مي شود(Peaceful mind, 2006).

 

کارنلين (Carnelian)

فرمول شیمیایی : SiO2

خواص درماني: به دور شدن احساسات منفي همچون حسادت، ترس و خشم از انسان کمک مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

کاروئيت (Charoite)

فرمول شیمیایی : (Ca,K,Na)3Si4O10(OH,F)•H2O

خواص درماني: کمک به بيماري هاي قلبي، تامين سريع سلامتي و همچنين دفع مسموميت ناشي از الکل مي کند (Healthynewage, 2006).

 

کانزيت (Kunzite)

فرمول شیمیایی : LiAl(SiO3)2

خواص درماني: اين بلور به قلب آرامش فيزيکي و رواني داده و براي افرادي که ابراز احساسات برايشان مشکل است، بسيار مفيد مي باشد. ساير کاربردهاي اين بلور شامل از بين بردن حمله هاي دردآور، کاهش استرس، مداواي بيماريهاي ريوي، از بين بردن مشکلات گردش خون، مشکلات عصبي و هورموني است (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

 

کرديريت (Cordierite)

فرمول شیمیایی : (Mg,Fe)2Al4Si5O18

خواص درماني: براي بالا بردن قدرت شهود بسيار مفيد مي باشد. براي سم زدايي و از بين بردن چربي هاي جمع شده در بدن به کار مي رود (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

کروندوم (Corundum)

فرمول شیمیایی : Al2O3

خواص درماني: براي درمان بيماري هاي معده و کبد، آرامش به افراد و آرام نمودن بيماران عصبي و رواني و درمان انواع سردرد بسيار مفيد مي باشد (Pacholyk. A, 2006)

 

کريديت (Creedite)

فرمول شیمیایی : Ca3Al2SO4(F,OH)10•۲(H2O)

خواص درماني: براي ايجاد معنويت، و کمک به ايجاد ارتباط با سرچشمه معنوي براي کساني که در زمينه هاي روحي و معنوي کار مي کنند، مفيد است (Healthynewage, 2006).

 

کريزوبريل (Chrysoberyl)

فرمول شیمیایی : BeAl2O4

خواص درماني: براي بدست آوردن موفقيت، اطمينان، احترام به نفس و سلامتي بکار مي رود(Peaceful mind, 2006).

 

کريزوپراز (Chrysoprase)

فرمول شیمیایی : SiO2

خواص درماني: اين بلور سم زدا است. سموم را از بدن و ذهن بيرون مي راند و اين کار را از طريق تحريک کبد و دفع ادرار ميسر مي سازد. همچنين باعث آسودگي خواب شب شده و براي معالجه مشکلات توليد مثل، ناراحتي هاي ريه، تيموس و ناراحتي هاي ذهني بکار مي رود و خستگي بدن را رفع مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

کريزوکولا (Chrysocolla)

فرمول شیمیایی :  CuSiO3.nH2O

خواص درماني: براي درمان عفونتها و تورم هاي سينوس لوزتين، حنجره و ريه عالي است. اين بلور رشد نيروهاي بدن مي شود. گونه هاي مختلف تورم از قبيل سوختگيها و سندرم بيماريهاي روده اي را بهبود مي بخشد و همچنين به خونسرد بودن ما ياري مي رساند. قادر به تنظيم سيستم هاي عصبي، قلب، پانکراس و متعادل کننده آنهاست. علاوه بر آن هماهنگ کننده قند خون و هورمونها بوده و به درمان آن کمک مي کند. مشکلات هضمي، دردهاي استخواني، بيماريهاي آرتروزي، دردهاي ماهيچه اي، اسپاسم ها، زخم معده و بيماريهاي خوني بوسيله اين سنگ بهبود مي يابد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

کلسدوني (Chalcedony)

فرمول شیمیایی : SiO2

خواص درماني: کاهش زودرنجي، غم، هيجان و کمک به درمان سرطان خون (لوسمي)، مشکلات بينايي از فوايد استفاده از اين بلور مي باشد (Peaceful mind, 2006).

 

کلسيت آبي (blue Calcite)

فرمول شیمیایی : CaCO3

خواص درماني: آرام بخش و براي درمان تورم گلو، معالجه ريه و بيماريهاي تيروئيد کاربرد دارد. براي کم کردن فشارهاي عصبي و منفي بافي و همچنين متعادل کردن فشار خون کمک مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

کلسيت سبز (green Calcite )

فرمول شیمیایی : CaCO3

خواص درماني: تحريک کننده غدد تيموس و باعث مي شود بدن عفونت را از خود بيرون کند. به سيستم ايمني کمک مي کند. همچنين سيستم عصبي را متعادل کرده و به حالت اول برمي گرداند و باعث کم شدن فشار عصبي و ضربان شديد قلب شده، قلب را قوي و داراي ريتم طبيعي مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

کوارتز شفاف (Transparent Quartz)

فرمول شیمیایی : SiO2

کوارتز شفاف يا ((سنگ شفابخش)) نوعى کريستال است که براى همه نوع درمان به کار مى رود . هر سنگ کوارتز در واقع نيرو و انرژى خاصى دارد و از خاصيت شفابخشى ويژه اى برخوردار است . وقتى که کودک تکه اى از اين سنگ را در دست مى گيرد ، انرژى آن يا خيلى آهسته تخليه مى شود يا خيلى سريع و ناگهانى . در حين خالى شدن انرژى سنگ ، کودک احساس مى کند که گويا در معرض يک شوک الکتريکى ملايم قرار گرفته است . همين انرژى طبيعى ، کافى است که هر گونه احساس ناراحتى و غم از کودک دور شود و حالت منفى احساسى در او تغيير کند و احساس شادابى و نشاط کند . هر تکه از سنگ کوارتز شفاف داراى خاصيت درمانى خاصى است و او مى تواند از آنها در موارد و موقعيتهاى گوناگون استفاده کند . مجموعه اين سنگها همچنين براى سازماندهى افکار پراکنده و از بين بردن نيروهاى منفى مفيد هستند .

 

کوارتز دودي (Quartz-enfume)

فرمول شیمیایی : SiO2

خواص درماني: برطرف کننده استرس، اضطراب و ترس و از بين برنده افسردگي و منفي گرايي مي باشد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

کوارتز سبز ( green quartz )

فرمول شیمیایی : SiO2

خواص درماني: باعث فعال شدن و تعادل قلب مي گردد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

کوارتز قرمز ( red quartz )

فرمول شیمیایی : SiO2

کوارتز سرخ يا ((سنگ عشق و دوستى)) يکى ديگر از سنگهاى چند منظوره شفابخش است به ويژه براى کودکانى که احساسات آزار دهنده و يا تمايلات پرخاشگرانه دارند .

خواص درماني: باعث کاهش فشار خون، تقويت قلب و آرامش مي شود. همچنين در درمان مشکلات نازايي بکار مي رود (نوبري. ر، ۲۰۰۵). کوارتز سرخ مى تواند زخمهاى يک قلب شکسته را که در اثر رودررويى با واقعيتى تلخ و خشن ، آسيب ديده است التيام بخشد .کوارتز سرخ براى بچه هايى که بيقرار و بسيار فعال هستند و مبتلا به تشويق و نگرانى ، ترس ، اضطراب ، دلواپسى و بسيارى از اختلافات روحى ديگر هستند آرامش به ارمغان مى آورد . برخى فوايد عصب شناسى نيز دارد . يعنى اگر اين سنگ را در بالاى مراکز عصبى نگه داريم ، گرفتگى عضله از بين مى برد و عضله شل مى شود . در مورد قلب هاى جوان ، کوارتز سرخ مى تواند کمک کند تا چاکراهاى قلب باز نگه داشته شود ، و به قلب حيات مى بخشد و آن را حفظ مى کند . اين سنگ انرژى هاى خوب را وارد قلب کرده و از ورود انرژى هاى بد جلوگيرى مى کند .

 

کوپريت (Cuprite)

فرمول شیمیایی :  Cu2O

خواص درماني: کمک به استحکام غده تيموس، قلب، خون، متابوليسم، استقامت و سلامتي مي کند و متعادل کننده متابوليسم، بافت هاي عضلاني و سيستم اسکلت بدن مي باشد(Peaceful mind, 2006) .

 

کياستوليت (Chiastolite)

فرمول شیمیایی :  Al2OSiO4

خواص درماني: خواص درماني اين بلور بسيار شبيه به آندالوزيت مي باشد و در طي بيماري براي تعديل فشار خون و ترميم کروموسوم (ساختار ميله اي شکلي در هسته سلول ها که حاوي کد ژنتيکي است) خون مفيد مي باشد (Peaceful mind, 2006).

 

کيانيت (Kyanite)

فرمول شیمیایی : Al2SiO5

خواص درماني: تقويت کننده تصاوير ذهني، دورانديشي، هوشياري، تعمق و ارتباطات است(Peaceful mind, 2006).

 

گارنت (Garnet)

فرمول شیمیایی : A3B2(SiO4)3

خواص درماني: متعادل کننده سيستم هاي بدن، تميز کننده خون، کاهش ناراحتي هاي کبد و کليه و بي نظمي هاي جنسي مي باشد (Majestic Quartz, 2006).

 

لابرادوريت (Labradorite)

فرمول شیمیایی : CaAl2Si2O8

خواص درماني: داراي انرژي متعادل کننده و هماهنگ است. تامين کننده خوابي آرام، کاهش استرس و پاک کننده بدن از آلودگي ها مي باشد (Majestic Quartz, 2006)

 

لاريمار (Larimar)

فرمول شیمیایی : NaCa2Si3O8(OH)

خواص درماني: به انسان در بيان ترس ها و آشفتگي هاي دروني کمک مي کند. ذهن را آرام کرده و آرامش دروني مي دهد (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

مالاکیت (malakit) :

خواص درمانی:ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای چهارم و پنجم
سنگ فوق العاده برای خلاقیت است
در درمان نازایی موثر است
زایمان را آسان می کند به همین دلیل در دوران قرون وسطی به سنگ قابله مشهور بوده است
باعث کاهش استرس و تنش و راحتی خواب می گردد
مالاکیت باعث کاهش سرگیجه می گردد بهبود کارایی لوزالمعده و طحال تقویت قلب، سیستم گردش خون، غدد صنوبری و هیپوفیز
دفع انرژی‌های منفی تخفیف اختلالات روان گرفتگی عضلات را بهبود می‌بخشد کاهش اختلالات قاعدگی افزایش قدرت سیستم ایمنی و عصبی باعث کاهش فشار خون ، ورم مفاصل ، تورم مفاصل می گردد

لپيدوليت (Lepidolite)

فرمول شیمیایی : KLi2Al(Al,Si)3O10(F,OH)2

خواص درماني: براي مديتيشن و از بين بردن اختلالات در خواب مفيد است. ذهن را آرام مي کند و استرس و تحريکات عصبي را از بين مي برد. همچنين گرفتگي عضلات و دردهاي عصبي مثل سياتيک را تسکين مي دهد. براي افرادي که حالت هاي گيجي ذهن مثل بيماري آلزايمر دارند مفيد است (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

لوويليت (Luvulite)

فرمول شیمیایی : KNa2(Fe,Mn,Al)2Li3Si12O30

خواص درماني: مراجعه شود به سوگيليت

 

سولفيدهای آهن(iron Sulfide) _سنگ محافظ و نگهبان

به شکل هاى مختلف وجود دارد از جمله :  Skutterudite وMarcasite   و Pyrite . صفحات دايره شکل تا مکعب هاى مختلف سطح براق و برنجى اين سنگ ، بچه ها را به طرف خود جلب مى کند . اين سنگ شبيه آينه اى کوچک است که انرژيهاى منفى را از بچه دور مى کند و هراس او را در اختيار دارد حس مى کند که از نظر جسمانى در وضعيت کاملى قرار دارد و سرشار از عشق است. به مجموعه کانی های

 

پيريت (Pyrite)

فرمول شیمیایی : FeS2

خواص درماني: انسداد مجاري تنفسي، نايژه ها و ريه ها را که ناشي از عفونتهاست از بين مي برد. گردش خون و تنفس پوستي را اصلاح مي کند و براي برطرف کردن ضعف عصبي و لکنت زبان بکار مي رود. اين سنگ به دليل گرمايش، در درمان بيماريهاي روده اي و گوارشي نيز استفاده مي شود (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

مارکازيت ( Marcasite)

فرمول شیمیایی : FeS2

خواص درماني: تقويت حافظه، آرامش، تميز کننده خون، رفع استرس و غش از جمله خواص درماني اين بلور است (Peaceful mind, 2006) .

 

مالاکيت (Malachite)

فرمول شیمیایی : Cu2CO3(OH)2

خواص درماني: کبد، کيسه صفرا، مهره ها و غده تيموس را تقويت مي کند (نوبري. ر، ۲۰۰۵).

 

مسکويت ( Muscovite)

فرمول شیمیایی : KAl2(AlSi3O10)(F,OH)2

خواص درماني: براي شفافيت بينايي و درون انديشي موثر است، همچنين براي کاهش گرسنگي، تامين انرژي، کاهش از دست دادن آب بدن، درخشندگي موها، و آرامش در خواب بکار مي رود (Peaceful mind, 2006).

 

هاليت (Halite)

فرمول شیمیایی : NaCl

خواص درماني: براي درمان بيماريهاي ريوي، آسم و سرفه و ايجاد آرامش در افراد بکار مي رود. همچنين باعث کاهش استرس، اضطراب و عصبانيت مي شود (Pacholyk. A, 2006) .

 

هاوليت (Howlite)

فرمول شیمیایی : Ca2[B5(OH)5O5(SiO4)]

خواص درماني: آرامش بخش براي هيجانات روحي همچون خشم، استرس و بحران هاي رواني است و نيز براي استحکام استخوان ها، دندان و ديگر اندام هاي بدن که نيازمند به کلسيم مي باشند، مفيد است( (Peaceful mind, 2006.

 

هماتيت (Hematite)

فرمول شیمیایی : Fe2O3

خواص درماني: تميز کننده خون و تقويت کننده تمرکز روحي و اعتماد به نفس است (Majestic Quartz, 2006).

 

اشک سرخپوست:

اشک سرخپوست يا ((سنگ غم)) خيلى تيره است ولى در عين حال نور را از خود عبور مى دهد . اگر شما تکه کوچکى از آن را جلوى نور نگه داريد مى توانيد همچون شيشه ، طرف ديگر را ببينيد . به هر حال ، اگر شما از سنگ اشک سرخپوست براى جذب احساسات منفى استفاده کنيد ، خواهيد ديد که قسمتى از فضاى درونى آن تيره و کدر مى شود و گاهى اوقات بعد از برطرف شدن غم و اندوه دوباره شفاف مى گردد .

 

سنگ شفاف (حجرالبرق) :

حجرالبرق يا ((سنگ رهبرى)) يک سنگ تقويت کننده و نيرو دهنده است که انرژى قلب را احيا مى کند و ميان انرژيهاى زنانه و مردانه در بدن تعادل ايجاد مى کند . اين سنگ سبز رنگ است و بسيار دوست داشتنى و محافظ قلب است . بسيارى از بچه هايى که خجالتى ، ترسو و مطيع و سربه زير هستند براى بازيابى اعتماد به نفس نياز به چنين سنگى دارند .اين سنگ به شخص کمک مى کند تا فعال باشد و کارش را آنطور که خودش مى خواهد شروع کند و خلاصه ابتکار عمل را در دست گيرد . بچه هايى که دچار تنگى نفس هستند ، به سوى اين سنگ جذب مى شوند زيرا اين سنگ ريه ها را باز مى کند و باعث مى شود احساس سبکى و آرامش کنند .

 

سنگ لاجورد (Azure) :

سنگ لاجورد يا ((سنگ موازنه روحى)) يک متعادل کننده باور نکردنى براى کودکانى است که قابليتهاى روانى فوق العاده اى را از همان دوران اوليه زندگى خود نشان مى دهند . رنگ آبى تيره اين سنگ باعث تحريک هوشيارى و خود آگاهى و پالايش بصيرت معنوى در کودک مى شود . سنگ لاجورد زمينه را براى قبول خود و پذيرش نعمت هايى که به او ارزانى شده است آماده مى کند و به کودک کمک مى کند که به آگاهى معنوى برسد . اين سنگ داراى قدرت هاى محافظ است و همه حسهاى روحى ـ روانى را تحريک مى کند و از همين رو بسيار ارزشمند است .

 

چشم ببر (tigereye) :

سنگ چشم ببر با لايه هاى نازک قرمز رنگى که در آن وجود دارد هنگامى که به سمت جلو و عقب تکان داده مى شود نور را در مسير معينى منعکس مى کند و به نظر مى رسد چشم يک ببر به شما خيره شده است! اجازه دهيد کودکتان نيروى اين سنگ را کشف کند . اين سنگ براى بچه هايى که از نظر روحى سرکوب شده اند بسيار خوب است و قواى روحى ـ روانى آنها را تقويت مى کند .

منبع :پایگاه علوم زمین کشور :ngdir.ir

دارای نماد اعتماد الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*

*

سایت آچار فرانسه سایت آموزش ها و ترفند ها
آچار فرانسه کار خود را از اسفند 94 آغاز کرده است.
ماشین حساب آنلاین آچار فرانسهطراحی و سئو شده توسط گروه طراحی هانیواhaniva-design.ir